Get Adobe Flash player
Novinky
ZUMBA Ostrava

Ostrava začínáme od 4.1.2018...těší se na vás Tom .... 18:00 v  Attack Fitnes

 
CUBANO PARTY

Takhle jsme se měli na Slovensku.:

https://www.youtube.com/watch?v=nbNZiOEh6Us

 
ZUMBA Frýdek-Místek

Úterý od 18:00 v hale Polárka se na vás těšíme s touto peckou

https://www.youtube.com/watch?v=DP8up4B75SM

 
Zumba Hnojník

 
Dvě novinky

 
Let it move with Agi !

klik

 
Nový song

Nazpíval sám zakladatel zumby Beto Peréz....novinka :-)

 
Momentálně největší Zumba hit
 
Nová pecka :-)
 
Moravia Crew
 

Zumba v médiích

* Zumba s Agi v pořadu Sama doma (17.9.2010)

Odkaz na celý pořad zde.

 


* Odkaz na článek ze serveru iDnes o tom, jak vnímají Zumbu muži zde.

Zumba jako životní styl

Ahoj všem milí čtenáři. Téma, které jsem si pro vás vybrala je v dnešní době již velmi známé trendy cvičení ZUMBA. V sobotu 19.3 proběhla první narozeninová party superzumby a s kým jiným si popovídat o této události než s  pořadatelkou akce a cvičitelkou Zumby Ágnes Fajgl Závodskou.

O zumbě se říká, že je žhavá, jak pravá jihoamerická party, když ji jednou zkusíte, už ji neopustíte. Ágnes vy jste oslavila rok života se zumbou. Jak na toto období vzpomínáte a čím pro vás zumba je?

Je to rok, který uběhl závratnou rychlostí a to určitě díky hodinám zumby, protože každý den na naše hodiny přicházejí skvělí lidé, tancujeme na úžasnou muziku a nevědomky přitom děláme to nejlepší pro své tělo i mysl. Zumba pro mě není pouhé cvičení, je to můj životní styl J

K vašemu prvnímu výročí jste uspořádala společně s manželem a dalšími lektory zumby Zumba party. Kolik lidí se zúčastnilo?

Bylo nás kolem 120.

Jak tato akce podle vás dopadla?

Z mého pohledu dopadla úžasně a i podle ohlasů zúčastněných máme pozitivní ohlasy. Byla skvělá atmosféra a vše klapalo jako po másle J

A tak to má být. Pro ty, kteří ještě nikdy na takové akci nebyli. Jak dlouho zumbaparty trvala a kolik stál zhruba její vstup?

Akce trvala 2 hodiny a vstup stál 200,-.

Je složité zorganizovat takovýto zumba marathón?

Pokud děláte věc, která vás baví, tak není nic jednoduššího.

Je až neuvěřitelné, jak z vás jen energie a optimismus číší. Když se vrátíme na začátek vaší kariéry se zumbou. Odkud jste se poprvé dozvěděla o zumbě?

Tehdy jsem začala navštěvovat fitness centra, protože jsem se 5 let válela na gauči a říkala si, že už to tak dále nejde. Posilovala jsem, cvičila aerobik, ale nikdy mi to moc dlouho nevydrželo a tam jsem se dozvěděla o novince jménem ZUMBA. Tehdy, ale nikdo moc nevěděl, o co jde  a tak jsem začala pátrat na internetu a čím více jsem pátrala, tím více jsem věděla, že ZUMBA je přesně to co potřebuji. Přirozený pohyb, čímž je tanec a do toho latinská hudba. A tak jsem se přihlásila na teprve druhý pořádaný kurs v ČR pod vedením školitelky Daniely Česnekové.

S manželem jste kdysi závodně tančili v latinskoamerických a standardních tancích, dosáhli jste nejvyšší mezinárodní třídy M. Máte tedy taneční předpoklady k tomu být výborný učitel zumby, přesto je obtížné stát se instruktorem zumby?

Certifikát je velice jednoduché získat a to po absolvování víkendového kursu, ale tento papír nedělá instruktora instruktorem, což se i na tomto školení zdůrazňuje. Každý instruktor by se měl dále vzdělávat.

Doufám, že se nebudete zlobit, když čtenářům prozradím, že jste v sedmém měsíci těhotenství. A hodiny zumby vede nyní váš manžel Tomáš Fajgl. On se stal cvičitelem zumby později než vy?

Ano přesně tak.

Co bylo příčinou, bylo to právě vaše těhotenství?

Tak trošku ho to nakoplo J Celý můj ZUMBA rok byl stále po mém boku a navštěvoval mé hodiny i různé akce a už tehdy ho to stále táhlo na pódium, takže když se naskytla tato možnost neváhal. Který muž by váhal, mít před sebou tolik krásných usměvavých žen.

Manžel mimo zumbu pracuje? Dá se vlastně zumbou uživit?

Ano, mimo zumbu pracuje jako masér. Jestli se dá uživit? Tak to záleží na každém z nás, jaké si to uděláš, takové to máš J

A jako masérovi se mu daří a baví ho to?

Ano. Musím říct, že už 12 let je moc spokojený.

Takže po vašich hodinách celé dolámané a zničené můžeme skočit k manželovi na masáž…

(smích)

Hodiny máte pondělky a středy v Ostravě Hrabůvce úterky a čtvrtky ve Frýdku Místku. V Ostravě na vaše hodiny chodí opravdu hodně příznivců zumby, kolem 60 jestli se nemýlím? Ve Frýdku Místku je tomu taky tak? Plánujete třeba rozšíření vašich hodin?

Ano v Ostravě i ve FM se zumbuje jedna radost. Rozšíření hodin, je nejčastější otázka J Momentálně je Tomáš časově vytížený a co bude dál? Kdo víJ

Už jste přemýšlela nad tím, kdy se jako instruktor zumby vrátíte? Určitě už vám zumba musí chybět?

Nad tím jsem ani nepřemýšlela, to je jasná věc a ZUMBA absťák mám už po týdnu, co jsem přestala cvičit, takže jakmile to půjde, budou lítat parkety.

Všichni se moc těšíme a je možné, že si s manželem později hodiny rozdělíte a budeme moci na vás chodit v Ostravě častěji? Nebo se manžel bude opět naplno věnovat už jen své profesi?

No o tom, že by se měl ZUMBY vzdát, nechce ani slyšet, takže se určitě budeme střídat.

Takže skvělá zpráva na závěr pro všechny vaše příznivce a není jich málo. A poslední dotaz. Plánujete během léta další zumba party?

Ano ano a už mám i termín 10.6.2011 bude nezapomenutelná akce v Ostravě a to z toho důvodu, protože se mi povedlo dostat Danielu Česnekovou poprvé k nám na Moravu. Je to školitelka, která uděluje certifikáty instruktorům jak v Česku, tak i na Slovensku…taková ZUMBA MÁMA a věřím, že společně s Tomášem to pořádně roztočí. No více už nebudu prozrazovat, můžete mrknout na náš web.

Výborně, takže čtěte pořádně 10.6.2011 další mega party, bližší informace si můžete dohledat na www.superzumba.cz. Já vám Ágnes velmi děkuji za rozhovor, přeji minimálně dalších deset let superzumby a taky hodně zdraví a štěstí v mateřství.

Romana Andrušková

 
Facebook

SUPERZUMBA na Facebooku

Přihlásit se
Ceník
jednorázové vstupné: 80,-
permanentka, 10 vst.: 750,-
Pernamentka je přenosná na všechny hodiny :-)

Můžete přijít bez rezervace!


Dárkové poukazy na taneční lekce

Darujte svým přátelům originální dárek v podobě pernamentky na ZUMBU.

Věnujte pernamentku u příležitosti narozenin, vánoc nebo jen tak pro radost......

Platí na jakoukoliv naši zumba hodinu.

 

Kontakt
Tomáš Fajgl
Certifikovaní ZUMBA instruktoři
tel.: +420 721 434 018
zinimage
zumbatomic_logo

SUPERZUMBA na Facebooku

 

IČO: 730 58 696